_

Škola Karma Yogy

200 h učitelský kurz 

Akreditace MŠMT a YA

září  2024

Nejsme obyčejná škola jógy.
Jsme Karma škola.

Náš 200 h kurz instruktora Hatha jógy je akreditovaný MŠMT a Yoga Alliance, aktuálně probíhá 9. běh. Naší školou prošlo již mnoho úspěšných lektorů jógy. První úspěšný ročník  učitelského kurzu Vinyasa jógy RYT 200 h v anglickém jazyce, akreditovaným Yoga Alliance již proběhl a od ledna 2023 chystáme další. Ajurvéda je sestra jógy,  a tak představujeme vzdělávací program Ajurvédské školy. Nadšení z tohoto vzdělávacího kruzu nás přesvědčilo o tom, že je třeba ho zopakovat. Rozšiřující víkendové kurzy jsou vhodné jak pro profesionály, tak i pro horlivé zájemce z řad veřejnosti. Zveme vás na víkendový kurz Jin jógy nebo Terapeutické jógy, Onko jógy nebo Těhotenské jógy. V Karma Yoga škole si prohloubíte svou lásku k józe, zde poznáte sami sebe, zde se naučíte praktikovat a učit jógu.
Kurzy probíhají v našem studiu v Praze, na Vinohradech.

Yoga Sutra 1:21

तीव्रसंवेगानामासन्नः।।21।।
(तीव्र-संवेगानाम् आसन्नः।।)

Tīvrasamvegānāmāsannaḥ (21)
(Tīvra-samvegānām āsannaḥ)

Úspěch je nejblíže těm, kteří to myslí upřímně a dají do toho vše.
Yogins with intense ardour achieve concentration and the result thereof quickly.

Možností je tolik.
Proč právě k nám?

lektori.svg

Kvalitní lektoři

Ve Škole Karma jógy přednáší lektoři, u nichž si můžete být jistí, že vám předávají kus jejich osobní zkušenosti.  Jsou to vzdělaní  profesionálové. Jejich vědomosti nejsou jen teorie, ale odžitá empirická praxe. Každý člen lektorského týmu vám dá malinko jiný pohled na téma jóga a je na vás si tu svou vlastní mozaiku poskládat.

Více

karma.svg

Karma Yoga

Karma jóga není jen název studia a naší školy, ale je to především jedna z tradičních linií jógy a také náš životní postoj. Chceme dostát svému jménu, vedeme nadaci Karma Srdcem. Jógu nejen cvičíme, ale jógou pomáháme. A od našich studentů vyžadujeme totéž.

Více

praxe.svg

Snoubení teorie a praxe

Náš 200hodinový učitelský kurz jógy ja nabitý až po okraj důkladnou teorií obsahující vzevrubný úvod do filosofie. Stejně náruživě se noříme do anatomie a dalších teoretických disciplín jógy. Bez praxe ale neodejdete. Učíme vás základy Hatha jógy, upevníte si svou vlastní praxi a naučíme vás jak jógu předávat pohybem.

Více

akreditace.svg

Akreditace MŠMT a Yoga Alliance 

Po úspěšném absolvování Školy Karma jógy získáte certifikát, který vám umožní získat živnostenský list. Tento certifikát je akreditován MŠMT. A protože hranice jsou hlavně v naší hlavě a nikdy nevíte, kdy budete chtít učit jógu třeba na Bali, zároveň má tento kurz i mezinárodní certifikaci od Yoga Alliance.

Více

Akreditovaná škola Karma jógy

Jóga vás baví už delší dobu a chcete se dozvědět více?
Chcete sdílet tu radost a sounáležitost, kterou vám jóga přináší s ostatními?
Neváhejte a registrujte se do Školy Karma jógy.

Jdi za svým snem, prohlub si své znalosti v józe a staň se lektorem


11. ročník školy jógy začíná již :

 

0

DEN

0

HODINA

0

MINUTA

0

SEKUNDA

200 h kurz školy jógy - XI. ročník
Září 2024 - březen 2025
_
200
hodin
_ _
Akreditované vzdělávání jógy, rekvalifikační kurz mající hodnotu mezinárodního standartu.…
32 000 Kč
Více
Školení Jin jógy
9. - 11.8. 2024
_
20
hodin
JIŽ OBSAZENO. DALŠÍ ŠKOLENÍ BUDE V LEDNU 2025 Víkendový seminář jin jógy nejen pro učitele jógy,…
6 000 Kč
Více
Školení jógy pro zdravé fascie
12. - 13.10. 2024
_
14
hodin
Toto víkendové školení je určeno pro lektory ale i širokou veřejnost, prostě pro všechny,  které…
4 900 Kč
Více
Jak být lepším učitelem jógy
4. - 6.10. 2024
_
15
hodin
Další setkání s úžasnou Lenkou Minarik, tentokrát na téma - JAK SE STÁT LEPŠÍM LEKTOREM…
5 295 Kč
Více
Školení Seniorské jógy
so 16. 11. 2024
_
10
hodin
Jóga pro seniory  -  Školení pro lektory jógy (10h) a nejen pro ně Tohle je důležité vědět: Každým…
3 700 Kč
Více
Školení Onko jógy
22. - 24.11. 2024
_
20
hodin
Chcete se naučit vést lekce ONKO jógy? Chcete se věnovat lidem, kteří mají různá omezení po léčbě nebo…
5 900 Kč
Více
Školení Těhotenské jógy
so 30. 11. 2024
_
10
hodin
Tento kurz je určen lektorům jógy i těhotným ženám, které se chtějí dozvědět víc. Jóga pro těhotné…
3 700 Kč
Více
Vinyasa Yoga teacher training 200 h RYT
January - June 2025
_
200
hodin
_
34 900 Kč
Více
Škola Ajurvédy - III. běh
Probíhá
_
150
hodin
  Nalezněte harmonii ve svém životě, ve svém zdraví a ve svých vztazích skrze praktikum ajurvédy.  Nabízíme…
22 900 Kč
Více

Katka Budňáková

Školu AJURVÉDY mohu všem jen doporučit, a to všemi deseti. Byl to nejlépe investovaný čas a peníze do této skvělé vědy. Úžasné lektorky, které nám předaly tolik zkušeností, rad a praxe, díky které jsme mohly nahlédnout a zažít sebe samé, ale i báječnou skupinku studentů.

Kdo má zájem pracovat sám na sobě, na svém zdraví, energii, sebepéči a stravě, která je protkaná a ovoněná kořením, tak jen do toho. Mě osobně Ajurvéda pohltila natolik, že je mou každodenní součástí a studuji ji dále.
Katka Budňáková 🪷

Andrea Vosmiková

Půlroční intenzívní praxe jógy, plná inspirativních prožitků, výletů do svého těla, mysli i duše a někdy i o kousek dál. To je lektorský 200 hodinový kurz v Karmě. Neskutečně ráda a s vděčností vzpomínám na každý jeden víkend, z kterého jsem odcházela vždy plná nového.

Karma mi dala přesně to, co jsem hledala - přirozené prolnutí jógy od východu až k západu. Každý den čerpám z hodin filozofie a zpěvu manter s Luckou, hlubokých meditací a dynamických praxí s Veronikou, skvělých zdravých a funkčních víkendů s Nikol, prožitkových lekcí se Sárou a skvělých anatomicky propracovaných hodinách s Julčou.

Tento kurz mě v mé osobní praxi jógy a vedení lekcí posunul o neskutečný kus dál a já se vždy těším, když do Karmy můžu znovu zavítat. Cítím se tu vždy jako doma.

S láskou Andrea.
IG:  @pureyoga.cz

FB: PureYoga Andrea Vosmiková

Zuzana Maďari

Ak hľadáte ľudí na celý život tak Karma yoga je to správne miesto. Štúdio, ktoré vám nie len dá vzdelanie o asanach, histórii,  filozofii ale hlavne vám dá yogovú rodinu.  Najlepšie spomienky na celý beh kurzu , na meditácie v parku,  na hodiny histórie, z ktorých čerpám dodnes. Aj niekoľko rokov po ukončení kurzu sme stále s väčšinou spolužiačiek v kontakte a pomáhame si na našej yogovej ceste. Jasné, že lektorský kurz je len prvý krok, ale s Karma yogou stál za to. Každý jeden deň:)
ZuzanaPiña yoga

IG @pina_yoga

 

 

Katka Janebová

Do školy Karma yogy jsem se přihlásila po několika letech vlastní praxe jógy, kdy jsem chtěla proniknout dál, naučit se a pochopit souvislosti. Ani jsem přesně nevěděla, zda chci do budoucna učit, zda na to vůbec mám. Volba padla jasně na Karmu, protože je to moje „domovské“ studio, na lekce chodím opravdu jako domů, cítím se tam díky krásnému prostředí a profesionalitě lektorek moc dobře. 
Bohužel nám do našeho běhu zasáhla první vlna covidu, takže jsme se museli ze dne na den přizpůsobit situaci, přejít na online výuku a řešit věci, na které jsme nebyli připraveni, ale vše se zvládlo s obrovskou dávkou profesionality, empatie a vzájemné soudržnosti. I tato situace mě přesvědčila o tom, že jsem si vybrala správně.

Díky škole jsem se naučila mnoho nového nejen o józe, ale i sama o sobě, potkala fajn lidi a hlavně jsem v sobě našla odvahu učit a předávat své zkušenosti dál. 
Své jógové vzdělání chci i nadále prohlubovat, Karma nabízí zajímavé navazující lekce pro lektory, kterých se postupně účastním.

Otevřela jsem zkrátka dveře, které už nikdy nezavřu 😊

IG @do_jogovat

Foto @irmabrezinaphotography

Pavla Adamová

Školu Karma Jógy jsem absolvovala v roce 2020, kdy nám do jejího průběhu zasáhla první vlna epidemie Covid 19. Takže jsme musely ze dne na den přistoupit na omezení výuky, naučit se online setkávání, zvyknout si na nemožnost společně praktikovat. Ale zvládly jsme to všechny hlavně díky profesionálnímu přístupu Karmy a myslím, že nás ta situace hodně naučila i o nás samých. A i to je pro mě jóga.

Díky Škole jógy jsem se posunula ve své jógové praxi mnohem dál, pochopila jsem spoustu souvislostí a zjistila jsem, že jsem pořád na začátku. I přesto, že jsme se naživo setkaly jen párkrát, měla jsem možnost poznat spoustu zajímavých žen a moc se mi líbí, že díky Škole vzniklo mnoho nových přátelství. Bavila mě různorodost lektorů, obsah hodin, zkrátka všechno a Školu Karma jógy mohu jen doporučit. Namaste :-)

Pavla vede pravidlenou lekci i unás v Karmě. Každé pondělí večer.

Klára Havlíková

Studium při Škole Karma Yoga studia mne nezmírně bavilo. Ocenila jsem, že Škola investuje vložené prostředky do špičkových lektorů, kteří nás provedli vším, co s jógou souvisí, ať to byla meditace, historie, anatomie či ásanová praxe. První, co jsem si uvědomila ovšem bylo, že jóga je to, jak žiji a že chci být vždy hlavně dobrým člověkem jak k okolí, tak i k sobě samé.

Certifikát z Karma Školy mi otevřel dveře i k lektorování a jsem moc ráda, že vše, jak jógu praktikuji a prožívám mohu dále předávat mým jógovým přátelům v studiích (Pranala a Fialka - tímto děkuji jejich majitelkám za projevenou důvěru).

Karma Školou to ovšem neskončilo, naopak vše začalo a já se stále snažím dále rozvíjet. V současné době praktikuji Hatha jógu, Vinjásu a Jin jógu.

Aneta Borovičková

Do školy jógy jsem se s velkým nadšením a touhou po bližším poznávání jógy přihlásila před více než třemi lety. A má očekávání, že nabydu spoustu nových vědomostí, zkušeností a inspirace, byla naplněna! Škola jógy v útulném Karma Yoga studiu mi dala pevné základy, ze kterých čerpám dodnes, a byla mi pomyslným odrazovým můstkem k tomu studovat dál a dál. Víkendy v rámci Školy strávené v Karmě byly krásné a často i náročné, ale všechno to za to stálo. Kdybych se měla rozhodovat znovu, má volba by byla stejná. Škola jógy pro lektory pro mě byla bezpečným místem vzdělávání se, studio Karma Yoga při tom útulným zázemím a školící velkou inspirací.

www.yogana.cz
FB Aneta Borovičková YOGA
IG @anetabor

Kristýna Korecová

V roku 2018 som cítila, že chcem prehĺbiť svoj vzťah k jóge. Začala ma silne volať predstava, že dozviem viac nielen o svete správneho prevedenia ásan, ale tiež o jógovej filozofii a histórii. Bol to druhý beh Školy Karma jógy a bola som zvedavá na spôsob, akým štúdio Karma jóga, populárne Vinohradské štúdio, vedie študentov k ich rozšíreniu nových obzorov.

Náplň výuky bol obohacujúci, holistický a súvislosti prepájajúci. Pochopila som ďalšiu vrstvu toho, čo znamená žiť jógou. Jóga nie sú len ásany a gymnastika, ale celkovo, prístup k životu, životný štýl, ktorý obsahuje morálne kódexy, dychové techniky, prácu s očistou mysle a rozvoj vedomej snahy žitia v srdci. Som hrdou absolventkou Školy Karma Jógy a všetkým záujemcom tento training vrelo doporučujem. 

Zdraví Kristína Korecová

Kristýna Kolovratová

„Škola Karma yogy pro mě byla skvělým východiskem nejen k prohlubování individuální praxe ale také impulsem k počátku mého samostatného lektorování. Jsem ráda, že otevírá cestu dalším jógovým aspirantům".

Ráda se do Karmy vracím, od ledna plánuji kurz Kreativní jógy právě tady. Moc se na tuto spolupráci těším.

https://www.karmayoga.cz/rozvrh/kurzy/kurzy/zima-2022-kreativni-joga-s-kristynou/

KODEX školy

 1. Učitelé (lektoři školy)  jsou přijímáni s úctou a respektem.
 2. Veškeré pochybnosti, stížnosti atd. řešte přímo s učitelem po vyučování.
  Na stížnosti, pochybnosti, které nejsou vyslovené nebude brán zřetel. Respektujte však čas učitele. Pokud něco potřebujete, zeptejte se, zda má učitel čas.
 3. Seďte vždy přímo obličejem k učiteli. Polehávání není povoleno.
 4. Jídlo nebo pití v sále není povoleno.
 5. Mobilní telefony nejsou v sále povoleny. V prostorách šatny jsou mobilní telefony ztlumeny.
 6. Žádné rozhovory uvnitř sálu. Berte sál jako prostor, určený čistě jen pro vaší praxi. Na kávu můžete zajít po skončení školy a vše tam probrat. Ani v šatně neprobíhají hlučné rozhovory.
 7. Respektujte časový rozvrh. Přijďte o pět minut dříve a počkejte venku tiše, aniž byste diskutovali s ostatními. Pozdní příchody se netolerují. Pokud přijdete pozdě, nebude vám dovoleno cvičit ten den.
 8. Pokud potřebujete mít volný den z vážných zdravotních důvodů, informujte včas učitele nebo koordinátora ŠKJ. Tři dny nepřítomnosti mohou ovlivnit závěrečnou certifikaci.
 9. Pokud nemáte vážný důvod k setrvání, opusťte jógové studio během několika minut po ukončení vyučování.
 10. Odevzdávejte domácí úkoly do přesně daného termínu. Pozdní odevzdání nebude tolerováno.
 11. Při zkouškách se chovejte čestně. Opisování nebude tolerováno a certifikát Vám nebude vystaven. Pokud se nemůžete dostavit ke zkoušce, je nutná omluva předem. Při neomluvené neúčasti budete od zkoušky diskvalifikováni, a tudíž i od závěrečného certifikátu.

Toto je studium jógy. Jóga je především osobní disciplína. Vy sami jste zodpovědní za splnění požadavků k získání certifikátu. Hlídejte si sami termíny, účast, podmínky. Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se ihned. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Promyslete si absolvování Školy předem, případně prodiskutujte své pochybnosti a nejasnosti s koordinátorem školy jógy, než se závazně přihlásíte. Nejsme zodpovědní za vaše předsudky.

Bc. Veronika Carmanová
Veronika patří mezi přední české lektory. V roce 2011 založila oblíbené studio Karma Yoga, v roce 2013 ho přestěhovala na Vinohrady. Praktikuje od narození své dcery a od roku 2007  jógu učí. Získala status Senior Yoga Teacher (SYT) s Yoga Alliance. Je garantem a hlavním lektorem programu Škola jógy. Dnes prohlubuje svojí praxi v yin józe a úspěšně spojuje profesi klinické akupunktury s cestou jógy.
Více
Mgr. Nikol Maio
Nikol miluje tanec a pohyb. Právě správně vedený pohyb je součástí její terapie jógou. Specializuje se na klidnou jógu s prvky fyzioterapie, ale i na jinová plynutí a shakti flow. „Jóga se pro mě stala životní cestou, duševní očistou a nalezením sebe sama. Je pro mě odpočinkem, terapií a možností, jak lidem ukázat nové vnímání těla a objevit tak skrytou energii. Dávám důraz na správné vedení pohybu a péči o lidi.“
Více
Mgr. Jana Sára Mei
Sára se praxi jógy věnuje od roku 1998. Prozkoumala její mnohé podoby a hlubiny, které ji přivedly k cestě jógy bez dogmat. Ve své praxi podporuje k vnímání vnitřního prostoru a cítění sebe sama jako hlavního zdroje všech odpovědí. Její motto je : „Máš sebe, a to stačí.“ Pohybové a duchovní vzdělávání v praxi: •      Vedení skupinových a individuálních terapií v principu vnitřní jógy, vnitřního rozhovoru a konstelačních technik •      Lektor jógy na FSPS MUNI •      Individuální praxe s hloubkovými energetickými systémy a spirituálními technikami (15 let) •      trenér EMS (majitel EMS studia Bodyexpress Kobylisy) •      Kurz SM systém (150 hod.) •      Individuální praxe učení Bhakti jógy (3 roky) •      Workshopy a individuální praxe jógaterapie s lektorkou jógy Lucií Königovou (2 roky) •      Workshopy Acrojógy s Jacobem Handwerkerem (20 hod.) •      Workshop Hatha jógy – 9 dní s indickým učitelem klasické Hatha jógy Acharya Venkateshem •      Workshop Hatha jógy - 5 dní s indickým učitelem klasické Hatha jógy Acharya Venkateshem •      Akreditovaný kurz – cvičitel Hatha jógy ( Power jóga akademie Václava Krejčíka) •      Akreditovaný kurz – cvičitel seniorů ( Power jóga akademie Václava Krejčíka) •      majitel a odborný garant studia jógy a zdravého pohybu (Studio Beyond s.r.o.- Můj Pohyb) •      Univerzita Karlova – Pedagogická fakulta a Fakulta tělovýchovy a sportu - magisterské studium - obor Anglický jazyk a Tělesná výchova, specializace fitness, zdravotní Tv, aerobic •      Osobní fitness trenér a lektor aerobiku  
Více
Mgr. Julie Růžičková
Své tělo člověk často vnímá jako stroj. Jako něco, co má sloužit a plnit naše vyslovená i tajná přání, co je oddělené od naší mysli. Teprve když se něco „porouchá“, začneme přemýšlet, jak by se to dalo „spravit“ nebo „vyměnit“. Cvičení jógy s prvky fyzioterapie přináší nejen propracovaný systém, jak zajistit, aby byla naše páteř pružná a napřímená, naše klouby stabilní a pohyblivé, dýchání snadné a stabilizační systém aktivní, ale zvyšuje zejména naši schopnost pochopit jazyk, jakým naše tělo mluví. Pomocí cvičení zvyšujeme vnímavost a schopnost porozumět sami sobě.
Více
Piper Parker
Piper Parker comes to the Czech Republic from the USA with multiple certifications and a yoga biography to include Vinyasa, Hot Yoga, Yoga Sculpt, Chakra Intensives, Kundalini, and Kids Yoga trainings. She comes to yoga having spent her childhood in daily Vaganova Russian ballet class, with a strong sense of discipline, posture, and alignment.
Více
Rosibel Marquez
Rosi  has been teaching since 2010. Her yoga journey started back in 2005. She is very experienced teacher with more than +10K hours of teaching experience. She is well known and respected in the Prague Yoga community, mostly for strenght vinyasa teaching and very good approach to all level of students.
Více
Lucie Huříková
Lucie učí filosofii v naší Škole Karma jógy. Vedle neustálého studia hatha jógy Lucie pokračuje i ve studiu bhakti jógy v linii pravých duchovních učitelů pocházejících od samotného Brahmy.    
Více
Jitka Rotterová
Jitka Rotterová v naší Škole jógy učí anatomii a zasvětí vás do tajů fyzického těla, z pohledu fyzioterapie, čínské medicíny i jógy.
Více
group_584.jpg
msmt_logotyp_text_cmyk_cz-01.jpg
kisspng-yoga-alliance.png