_
_

Lektor: Lenka Minarik

Jak být lepším učitelem jógy

Cena: 5 295 Kč
4. - 6.10. 2024

Další setkání s úžasnou Lenkou Minarik, tentokrát na téma - JAK SE STÁT LEPŠÍM LEKTOREM JÓGY

Školení sestávající ze 3 samostatných bloků, celkem 15hodin

 Cena Early Bird 5 295 CZK (plati do konce srpna) Full Price 6 050 CZK
 Cena za Pátek 1360 CZK,za Sobotu 3180 CZK, za Nedeli 2270 CZK

PÁTEK     17.15 - 20.15h 

Jóga v našich slovech

Věnujme pozornost tomu, co říkáme! Naše slova jako učitele jógy, ale i člověka žijícího ve společnosti, silně ovlivňují ostatní. Ovlivňují to, jak se lidé cítí a jak jejich nervový systém reaguje na to, co se kolem nich děje. Speciálně v józe chceme dosáhnout toho, aby se student uvolnil, ale se pohyboval s lehkostí, aby jeho pozornost přešla z vnějšího světa do vnitřního. Toho lze dosáhnout pouze pokud se cítí bezpečně. Naším úkolem je, aby byl člověk schopen se svobodě a dlouhodobě poznávat, tuto svobodu můžeme dovést ke skutečnému poznání díky tomu, co říkáme v hodině.

Na tomto workshopu si vysvětlíme, jak funguje lidská mysl s jogínským, ale i z neurovědeckého pohledu. Dozvíte se, jaké slovní pokyny existují a jak je používat tak, aby se studenti cítili na našich lekcích úžasně.

Workshop se skládá z 90 minut jógové praxe a 90 minut teorie.

SOBOTA    10 - 13h  pauza na oběd 14 - 18h

Čtení těla a praktické navádění pomocí rukou

Být schopen sledovat naše studenty, přiblížit se jim a přimět je, aby se v pozicích cítili  lépe nebo šli více hlouběji, je skutečné umění. Tato schopnost přichází pomalu a většina učitelů jógy ji získává teprve lety praxe. Platí pravidlo: čím více lidí se dotknu, tím více budu v napravování jistější. Ale právě na to se na tomto workshopu zaměříme. Nejprve se naučíme, jak si všímat lidí, jak rozpoznat jejich pohybové vzorce a poté si vysvětlíme teorii napravování, projdeme si základní pozice a vyzkoušíme si to na různých partnerech.

Workshop se skládá ze 3 hodin jógové praxe a 5 hodin teorie a praxe.

NEDĚLE     10 - 13h  pauza na oběd   14 - 16h

Sekvence lekce a jak vést lekci hlouběji

Pokud znáte kreativní způsob tvorby hodiny jógy, pravděpodobně jste narazili na to, jak vytvořit hodinu na anatomickém principu podle toho, jakou část těla nebo pozici budete cvičit. Na tomto workshopu půjdeme hlouběji a představíme si základní prvky tvorby hodin, které závisí na aplikovaných principech jógové filozofie, ale také na anatomii jemnohmotného těla. V takovém pořadí je možné vytvořit kurz, který přivede studenty do hlubokých úrovní, jako jsou líní k fyzickému tělu, a jejich požitek a radost z hodiny postoupí na další úroveň.

Workshop se skládá ze 3 hodin cvičení jógy a 2 hodin teorie.

Pro zobrazení se musíte přihlásit.